Tyto webové stránky používají cookies dle
Zásad ochrany osobních údajů a nakládání s cookies

OK
Facebook
Instagram
YouTube
Twitter
|
Account
Zobrazit menu
Menu
Zobrazit menu
Menu

Milionová síť

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku

Milionová síť je pestrá skládanka aktivních lidí v Česku i v zahraničí. Tvoří ji více než 700 aktivních místních organizátorů ze všech koutů naší země i ze zahraničí. Jsou to lidé, kteří si každodenně ve volném čase nacházejí chvilky pro demokracii. Znají skvěle nálady a problémy ve své obci, městě nebo kraji a díky tomu se můžeme věnovat i lokální problematice. Pořádají protesty, happeningy, vzdělávací akce i piety a tím probouzí občany a podněcují energii, která se neztrácí a přelévá se do celé republiky a míst ve světě. A tím Milionová síť mění naši společnost.

S místními organizátory jsme v kontaktu už od začátku našich protestů v roce 2018, kdy začali sami organizovat akce u sebe doma. Krajané v zahraničí se přidali na první Letnou v červnu 2019 a dodali tak českým tématům celosvětový rozměr. Spontánní aktivita organizátorů vedla k této dlouhodobé platformě Milionové sítě čítající více než 700 organizátorů. Na jaře roku 2020 jsme zahájili akreditace Místních skupin a výdejních míst. Víme totiž, že síť aktivních lidí tady musí zůstat už napořád. A proto chceme s lidmi, kteří si aktivně hledají chvilky pro demokracii, navazovat dlouhodobou spolupráci a dávat jim co největší oporu v jejich působení. A od té chvíle už jsme akreditovali 102 garantů z Česka i zahraničí.


= Místní skupina   = Výdejní místa

A co je to ta akreditace? Když se na akreditaci organizátor přihlásí, sejdeme se s ním, nebo si zavoláme. Díky tomu se o sobě navzájem dozvíme mnohem víc a jsme pak v užším kontaktu. Zodpovíme veškeré dotazy ohledně našeho fungování a probereme naše směřování. Vyslechneme si příběh a životní zkušenosti organizátora, což nám umožní blízkou spolupráci a oboustranné využití potenciálu. Organizátor se tak po dohodě stává akreditovaným garantem své Místní skupiny. Úzce spolupracujeme a tvoříme naše poselství společně. Pořádá nejen protestní, ale i vzdělávací a kulturní akce a propojuje se s dalšími organizátory ve svém kraji i v republice. Protože síla Milionové sítě je ve spolupráci a vzájemné podpoře. Skupiny se jednoduše mohou propojit třeba díky databázi kontaktů organizátorů, kterou garantům poskytujeme. Nebo díky pravidelným videohovorům. Tam s garanty řešíme aktuální témata, nebo pořádáme různé vzdělávací besedy s hosty, třeba o dezinformacích, volbách, nebo o osobnostech, které formovaly náš stát.

Každý z nás může udělat něco pro lepší svět a rozkvět demokracie. Ale nedosáhneme toho tím, že budeme jen sedět a žvanit.

- Milan Beran, politický vězeň, garant Místní skupiny Rychnov nad Kněžnou

Nejsme jen Praha a nejsme jen kavárníci. V Milionové síti najdete studenty, rodiče i seniory, chartisty a disidenty. Jedni jsou řidiči autobusu, druzí učitelé, ajťáci, podnikatelé nebo svářeči či herci. Někteří bydlí ve vesničce v horách, jiní v krajském městě a někteří na nejrůznějších místech světa. Všechny tyhle lidi ale spojuje jedno: dobře vědí, že nečinné přihlížení současnou situaci nezmění. A tak se jednoho dne, třeba i bez předchozích zkušeností, zvedli a rozhodli se, že o politické situaci budou informovat i ve městě, kde žijí. Že si najdou svou chvilku pro demokracii.

Slovník milionové sítě

Místní organizátor - aktivní člověk, který organizuje lokální akce Milionu chvilek

Garant - zodpovědný organizátor, který prošel akreditačním procesem a řídí se dle Principů, pravidel a hodnot Milionové sítě

Akreditace - proces, kdy se z organizátora stává garant Místní skupiny

Místní skupina - město či oblast, ve které je akreditovaný garant aktivní

Milionová síť - společenství aktivních lidí z Česka i zahraničí organizujících akce Milionu chvilek

Zahraniční síť - společenství aktivních českých krajanů žijících v zahraničí, kteří organizují akce Milionu chvilek

Sdílet stránku
Zkopírovat odkaz do schránky
Sdílet na Facebooku